زندگی در امریکا

سومین کشور بزرگ دنیاست و از لحاظ گونا گونی‌ مردم و نژادی متنوع‌ ترین کشوره جهان محسوب میشود. پایتخت این کشور واشینگتن دی سی است. کشور آمریکا از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه و هم مرز است . از پر جمعیت‌ ترین شهر‌های آمریکا می‌توان نیویورک، لوس آنجلس، شیکاگو، هیوستن، فیلادلفیا و فینیکس را نام برد اقتصاد ایالت متحده آمریکا کاپیتالیستی از نوع سرمایه‌داری می‌باشد.

حکومت فدرال امریکا

نوع دولت، جمهوری فدرال دموکراتیک است که بر پایه کنترل محلی بنا شده است و در هر 50 ایالت، دولت محلی قدرت خود را از دولت فدرال دریافت کرده است. در هر دو نوع دولت محلی و فدرال، سه قوه ی مجریه، مقننه و قضائیه فعال هستند و مسلط بر امور درونی خود می باشند. به جز ایالت لوئیزیانا که بر اساس قوانین ناپلئونی است، قوانین فدرال آمریکا طبق قوانین بریتانیاست نظام فدرالی ایالات متحده آمریکا حکومتی واحد بر ۵۰ ایالت آمریکا را بصورتی مشترک فراهم می‌کند . در قانون اساسی ایالات متحده آمریکا با صراحت برنظام فدرالی تصریح شده و یک نوع تقسیم کار مشخص میان دولت فدرال و دولت‌های ایالتی درنظر گرفته شده است. در حقیقت هر ایالت در امور داخلی خود دارای اختیارات کامل است و صرفاً در امور خارجی، ارتش، ضرب و چاپ سکه واسکناس واعلان جنگ به دولت فدرال اختیار داده شده است. البته طی دو قرن گذشته بویژه بعد از اجرای طرح‌های رفاهی، اختیارات و مسئولیت دولت فدرال در امور اجتماعی و اقتصادی افزایش یافته است. اما در مقایسه با دیگر کشورها، دولت فدرال آمریکا از نقش به مراتب کمتری در امور داخلی ایالت‌ها برخوردار است .

اجتماع و فرهنگ

آمریکا به چندفرهنگی بودن معروف است. فرهنگ ها و قومیت های مختلف در یک فرهنگ واحد “آمریکایی مآب” هضم شده .از محبوب ترین ورزش ها در آمریکا می توان به فوتبال آمریکایی، بیس بال و بسکتبال اشاره کرد.

آب و هوا

محیط زیست ایالات متحده آمریکا دارای تنوّع و طیف وسیعی از آب و هوا و گونه‌های جاندار است که ناشی از وسعت پهناور کشور آمریکا است . آب و هوای ایالات متحده در بسیاری مناطق گرم است. با توجه به وسعت آمریکا و تنوع آب و هوایی آن، انواع اقلیم ها را از آب و هوای استوایی و مرطوب هاوایی و فلوریدا گرفته تا نواحی نیمه خشک و بیابانی، مناطق پوشیده از برف کوه های راکی و حتی آب و هوای قطبی آلاسکا میتوان دید. از اینرو پوشش گسترده ی گیاهی و جانوری و اکولوژی متنوع، تجربه بی نظیری را برای اکتشاف علاقه مندان به ارمغان می آورد.

اقتصاد در امریکا

قتصاد ايالات متحده آمريکا به دليل بالا بودن حجم صادرات، واردات، سرمايه گذاري مستقيم خارجي، مبادلات بازرگاني، همواره به. آمریکا از بزرگترین اقتصادهای دنیا و از پیشرفته ترین هاست. صنایع و کارخانه های آمریکا مجهز به آخرین فناوری ها خصوصا در زمینه کامپیوتر، پزشکی، هوا و فضا، ارتش و تجهیزات نظامی هستند. واحد پول این کشور، دلار آمریکاست.
ايالات متحده آمريکا به لحاظ صادرات در رتبه سوم و به لحاظ واردات در رتبه اول جهان قرار دارد ثابت بودن نرخ رشد توليد ناخالص داخلي، پايين بودن نرخ بيکاري و بالا بودن سطح تحقيقات و تداوم سرمايه گذاري داخلي و خارجي از مهمترين ويژگی هاي اقتصادي ايالات متحده آمريکا در چند سال اخير بوده است. در کنار آن بدهي داخلي و خارجي، افزايش هزينه هاي تامين اجتماعي و افزايش روزافزون قيمت نفت از مهمترين نگراني هاي اقتصادي آمريکاست از ویژگی‌‌های بارز اقتصاد ایالت متحده آمریکا می‌توان منابع طبیعی فراوان، تولید انبوه، زیربنای توسعه یافته و مصرف زیاد را نام برد. ایالت متحده آمریکا با تولید ناخالص بیش از ۱۳،۰۰۰ میلیارد دلار، یعنی‌ حدود %۲۰ از تولید ناخالص کل جهان، اولین اقتصاد بزرگ دنیا می‌باشد. ایالت متحده آمریکا اولین کشور وارد کنند و پس از چین و آلمان سومین کشور صادر کنند در جهان است. بیشترین محصولات تولیدی آمریکا عبارتند از: مواد شیمیایی، تولیدات نفتی‌، فولاد، صنایع و تجهیزات هوایی، ماهواره، تولیدات غذایی و مواد خوراکی، صنایع معدن و چوب هستند. با وجود اینکه تولیدات کشاورزی ایالت متحده آمریکا تنها %۱ از تولیدات ناخالص ملی‌ این کشور است، همین سطح حدود %۶۰ از کل تولیدات کشاورزی در دنیا را تشکیل میدهد.

زبان مردم امریکا

کشور ایالات متحدهٔ آمریکا دارای زبان رسمی نیست، گرچه انگلیسی آمریکایینقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور است. یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت و اقامت در آمریکا برای خارجیان، تسلط نسبی به زبان انگلیسی است .همچنین زبان انگلیسی در ۲۸ ایالت به عنوان زبان رسمی شناخته می‌شود، و فعالیت‌هایی برای به رسمیت شناختن انگلیسی به عنوان زبان رسمی دولتی نیز در جریان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در گلدن آکادمیک تماس برقرار نمایید .
تماس با ما
949-969-6000 (001)  949-910-6269 (001)

info@goldenacademic.com

فرم ارزیابی

خدمات شرکت
تمامی حقوق برای وبسایت Golden Academic محفوظ می باشد. 1396