روش های گرفتن اقامت بعد از اتمام تحصیل

کانادا علاوه بر سیستم آموزشی قوی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است که بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند. روش های عمومی که در همه استان ها برای متقاضیان قابل اجرا است. اکسپرس اینتری یک سیستم مدیریت جذب پویا است که درخواست ها را از سه مورد از مشهورترین برنامه های اقتصادی مهاجرت کانادا مدیریت می کند که شامل

برنامه ی تجربه ی کانادایی (CEC)

مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی یا همان مهاجرت به کانادا از روش Canadian Experience Class مخصوص متقاضیانی است که تجربه کار در کانادا را داشته اند و از طریق برنامه تجربه کانادایی این امکان وجود دارد که متقاضی مهاجرت به کانادا، اقامت دائم را برای خود و خانواده وابسته به او دریافت کند. همچنین این برنامه مورد توجه دانشجویان بین المللی است که در دوره Post Graduate Work Permit پس از دوره تحصیل در کانادا هستند. انها میتوانند در مهلتی که پس از تحصیل در کانادا دارند حداقل شرایط لازم برای اقدام از طریق روش تجربه کانادایی را کسب کرده و برای اقامت دائم اقدام کنند. از ژانویه ۲۰۱۵ به بعد درمرحله اول متقاضی باید در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل ساخته و با داشتن حداقل شرایط لازم دعوتنامه برای اپلای را دریافت کند. همچنین اداره مهاجرت کانادا، معمولا سالانه تعداد ظرفیت مشخصی پرونده در روش تجربه کانادایی قبول میکند.

برنامه ی نیروی متخصص فدرال (FSWC)

در برنامه ی مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) ، اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) تقاضاهای جدید را از طریق سیستم جدید اکسپرس انتری خواهد پذیرفت. در این برنامه متقاصیان پس از پذیرفته شدن در مدت زمان 6 ماه وارد خاک کانادا خواهند شد. برنامه نیروی متخصص فدرال نسبت به قبل تغییرات اساسی داشته و امکان اقدام مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق روش فدرال وجود ندارد.

برنامه ی نیروی فنی حرفه ای فدرال (FSTC)

متقاضیان این برنامه باید حداقل 4 شرط زیر را داشته باشند:
. داشتن پیشنهاد شغلی از یک تا دو کارفرما در کانادا به مدت حداقل یکسال یا گواهی صلاحیت کارآموزی از مقامات کارورزی ایالتی کانادا
. داشتن 24 ماه سابقه ی کاری مرتبط در پنج سال گذشته (بعد از صدور گواهینامه) 
. داشتن مهارت زبان در حد CLB 5 برابر با نمره IELTS  
به غیر از اخذ مجوز که بدست آوردن آن در خارج از کانادا مشکل می باشد .

سیستم جذب نیروی کار نیمه ماهر یا فنی و حرفه ای بمانند برنامه ی کارجویان ماهر (FSWC) به معنای این است که متقاضی امور اصلی مربوط به شغل مورد نظر را در الویت قرار دهد، بعبارتی دیگر متقاضی باید نشان دهد که شرایط لازم برای کار در مشاغل فنی حرفه ای همانطور که در NOC شرح داده شده است را داراست .  مانند برنامه کارجویان ماهر(FSWC) ،این قوانین و مقررات افسران پرونده را قادر می سازند که پرونده متقاضیان را مورد ارزیابی قرار دهند ،تا دریابند آیا ایشان صلاحت های لازم را بدست آورده اند یا خیر . کسب پایین ترین درجه از صلاحیت ها شرط کافی برای کسب موفقیت کارجو از لحاظ اقتصادی نیست ولی شرط کافی برای اخذ اقامت محسوب می شود. 
با این طرح دولت کانادا ویزای کاری ، که از طریق اخذ LMO به متقاضیان ارائه می نمود را با کمی تغییر و تسهیل به ویزای اقامتی تبدیل نموده است طرح (FSTC) این امکان را محیا می کند که متقاضیان دارای مدرک فنی و حرفه ای بتوانند با ارائه نمره زبان بسیار کم و بدون ارزشیابی در سیستم امتیاز بندی اقامت دائم کاری خود را اخذ نمایند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در گلدن آکادمیک تماس برقرار نمایید .
تماس با ما
949-969-6000 (001)  949-910-6269 (001)

info@goldenacademic.com

فرم ارزیابی

خدمات شرکت
تمامی حقوق برای وبسایت Golden Academic محفوظ می باشد. 1396